Témata:

Hojnost a peníze (1) 

Energie a život (13)

Láska a vztahy (4)

Děti a výchova (3)

Léčení a bylinky (5)

Vaření a pečení (2)

Domov a bydlení (1)

Cestování a zážitky (4)

Auta a testy (1)

Golf a sportování (0)

Příběhy a poučení (9)

Poezie a básničky (2)

Žena a těhotenství (2)

Inspirace a doporučení (1)

Andělé a poselství (1)

Vtípky a srandičky (5)

 .

Nejnovější články:

• Jak mít krásné nehty během 5 minut

• Dubaj - co se tam papá a proč jsem měla hlad (4. díl)

• Váha v těhotenství a jak to vidí doktor

• Chcete mít zdravou pokožku i pračku? Perte zdravě.

• Dubaj – nákupní centra z pohádek 1000+1 noci (3. díl)

• Proč při líbání zavíráme oči a co polibek prozradí?

• Když andělé zvěstují

• Mýty a fakta o kokosovém oleji

• Dubaj - bydlení v Sheraton Dubai Creek Hotel*****

• Nedaří se vám otěhotnět? 9 kroků jak to změnit.

• Jedna zásadní vlastnost opomíjená při výběru auta

• Dubaj - mé úplně první cestování

• Využívejte Solární světlo - nejmocnější energii na Zemi

• Domácí pivní sýr - stačí jen zamíchat a odležet

• Jak správně používat slovo NE

 

Jak mít krásné nehty během 5 minut

LÉČENÍ A BYLINKY

Chystáte se ven a krásné ruce považujete za něco, bez čeho to prostě nejde? Znám spoustu žen, které kvůli tomu nosí umělé nehty, a já jim do toho v žádném případě nekecám. Nic mi do toho není, ale směju se, když pak žasnou nad těmi mými - přírodními. Přitom cesta ke krásným přírodním nehtům je úplně jednoduchá.

Umělé nehty považuji za největší omyl moderní doby, když tedy pominu gelové, které jsem viděla i v přirozeném vzhledu a vypadaly skutečně krásně a přirozeně. Jenomže to umí udělat jen málokdo. Většina nehtařek vytvoří jen bezpečně identifikovatelné „rýče“, které ještě umocní nánosy pestrobarevných laků. Ruce pak přitahují pozornost, nicméně pýcha na místě není.

Pokud ale toužíte po krásných přírodních nehtech, stačí vám k dosažení svého snu jen tyto 2 věci ...

.


Dubaj - co se tam papá a proč jsem měla hlad (4. díl)

CESTOVÁNÍ A ZÁŽITKY

Jedna z nejbohatších zemí, město pyšnící se spoustou neuvěřitelných staveb, místo, které navštěvují nejbohatší lidé světa, spleť mnoha kultur a já tam měla hlad. Ne, netrpěla jsem zažívacími potížemi ani ničím podobným, jediné, co mě skolilo, byla angína z klimatizací a ani to mě neodradilo, abych si to pořádně užila. Tak proč jsem trpěla hlady?

Odpovědí jsou ovce a skopové maso. V arabských zemích se totiž nejí vepřové maso a hojně se nahrazuje skopovým. Když jsme dělávali skopové maso doma, bývalo z mladých beránků, které jsme chovali u prababičky na zahradě a po nějakém pachu ovce v něm nebylo ani stopy, ale v běžném provozu se tak mladé maso ani sádlo nepoužívá. Je tedy hodně cítit ovcí a to fakt nemusím.

Ne, že by to byl neřešitelný problém, prostě si dáte něco, co skopové neobsahuje, ale … jak to poznat? ...

.


Váha v těhotenství a jak to vidí doktor

ŽENA A TĚHOTENSTVÍ

Všude kolem spousta informací o tom, kolik bych měla a neměla v těhotenství přibrat a já jsem ve třicátém týdnu a mám nahoře jen osm kilo. A tak se ptám sama sebe, zda je to dost a se staženým zadkem se loudám na kontrolu k lékaři.

První otázka po tom, co mě můj pan doktor gentleman doprovodil z kabinky k váze a posléze i k židli byla, jak se cítím. Číslo na váze ho kupodivu nijak nevzrušovalo. A tak mi nezbylo, než se zeptat, zda nepřibírám málo.

K mému překvapení se začal smát a odpověděl mi ve smyslu, že jsme ženské nevděčné. Že jedna řešíme, že přibíráme málo, druhá zase moc, ale ...

.


Chcete mít zdravou pokožku i pračku? Perte zdravě.

LÉČENÍ A BYLINKY

Mnoho lidí dnes trpí alergiemi různého druhu včetně malých dětí a nejsnadněji vyřešitelná mi přijde ta na prací prášky a gely. Existuje totiž levný a až směšně jednoduchý recept na zdravé praní, který umí vyřešit potíže s kůží a navíc prodlouží život vaší pračce.

Hned na začátku si vyvraťme jeden mýtus. Od doby prvních automatických praček se povídá, že prádlo vyprané v pračce je po ukončení praní, vymáchání a vyždímání, stále nasáklé tak špinavou vodou, že vlastně nosíme špinavé prádlo plné zbytků prášku ve víře, že je čisté a neškodné. A tak jsem využila naše stěhování do nového bytu spojené s dočasným vypouštěním pračky do vany a pozorovala jsem, co se ve skutečnosti děje.   

V průběhu praní byla voda špinavá, i když jsem prala bílé prádlo, ale vždy úměrně k barvě prádla. Díky použitému pracímu kloboučku, který uvolňuje gel postupně, podobně jako pračka postupně vyplachuje prací prášek z šuplíkového dávkovače, se prádlo pralo téměř po celou dobu  - vypouštěná voda obsahovala ...

.


Dubaj – nákupní centra z pohádek 1000+1 noci (3. díl)

CESTOVÁNÍ A ZÁŽITKY

Nakupování k Dubaji neodmyslitelně patří. Po cestě městem můžete vidět neuvěřitelné věci, jako jsou třeba velké obchodní domy, ve kterých se prodává jen zlato. Rozhodně se nemusíte bát, že byste je přehlédli. Šajní jako blázen. Nebo právě nákupní centra, co vypadají jako pohádkové arabské paláce.

Do jednoho takového jsme se vydali hned druhý den taxíkem, protože náš průvodce – druhý z íránských bratrů, kteří nás v Dubaji hostili – měl jiné povinnosti. Kupodivu nás taxikář ani nenatáhl a ani nás nevozil třikrát kolem dokola, aby vydělal. Poctivě nás dovezl, kam jsme chtěli, bohužel na název toho nákupního centra už si nevzpomínám. Přeci jen je to 15 let.

Dnes už tady i v oblasti nakupování najdete téměř divy světa, jako je největší nákupní centrum na světě The Dubai Mall, které má přes 1 000 000 m2 a na nich víc než 1 200 obchodů, restaurace, kinosály s 200 promítacími plátny, jedno z největších akvárií světa s největší koncentrací žraloků tygřích na světě nebo ledovou plochu na bruslení o rozměrech ...

.


Proč při líbání zavíráme oči a co polibek prozradí?

LÁSKA A VZTAHY

Líbáte se rádi? Já ano. Polibek je pro mě projevem skutečné lásky, a když pozoruji lidi při polibku, dokážu vidět víc, než oni sami chtějí ukázat. Polibek je součástí řeči našeho těla. Došlo mi to před pár lety, kdy jsem ještě dělala masáže.

Masáže a polibek k sobě mají na první pohled hodně daleko. Obojí je ale určitá forma komunikace a mísení a předávání energie. Přesto, že mě má masérská profese tehdy živila, svou klientelu jsem si pečlivě vybírala podle toho, jak jsem s těmi lidmi souzněla. Při polibku děláme totéž.

Ne každého člověka políbíme rádi a ne každému tak intimní kontakt vůbec dovolíme. Naznačení polibku je první krok, kdy ještě můžeme couvnout - můžeme nastavit tvář nebo se omluvit, že se prostě nelíbáme - jsou ale i situace, kdy to není vhodné a polibek na rty dovolíme i lidem, kteří nám vůbec sympatičtí nejsou. Pak vteřinu trpíme jak psi a naše tělo nás v ten okamžik bezděčně zradí - prozradí ...

.


Když andělé zvěstují

ANDĚLÉ A POSELSTVÍ

Nejznámější je příběh archanděla Gabriela, který sestoupil k panně Marii a zvěstoval narození Ježíše Krista. Může se skutečně něco podobného stát v našem současném světě? A jak to může vypadat? Přečtěte si náš skutečný příběh zvěstování v roce 2016.

Někteří lidé vnímají své anděly od narození a prožívají s nimi každý den svého života. Jiným se zjevují jen v určitých chvílích a velká spousta lidí je nikdy neuvidí ani neuslyší, ať se snaží sebevíc. Často ale nám všem přichází andělská znamení v podobě peříček, čísel, uvědomění nebo symbolů. Každý máme tu svou Boží cestu k nebesům a svatým bytostem.

Osobně patřím do skupiny lidí, ke kterým andělé přicházejí v meditacích a většinou pouze v momentech, kdy je potřeba předat lidem něco obzvlášť důležitého. Mohu tedy anděly vidět svým vnitřním zrakem a slyšet. Přesto si v nejdůležitějších chvílích mého života zvolili ...

.


Mýty a fakta o kokosovém oleji

LÉČENÍ A BYLINKY

Nevěřte všemu, co se píše. Už třetím rokem používám kokosový olej každý den ať už v kuchyni či při péči o tělo a vlasy. Měla jsem tedy možnost zjistit, co všechno o něm psané je pravda a co ne. A řekněme, že zavádějících informací je všude opravdu dost.

Kokosový olej se prodává téměř všude buď ve skleněných lahvích různých objemů, nebo v plastových kelímcích. Jeho kvalita, stejně jako kvalita všeho, se různí. Jak je to s jeho dalšími vlastnostmi, které jsou tak vyzdvihované a možná i přeceňované?

Udělejte si malý test toho, co o něm už sami víte nebo si myslíte, že víte...

.


Dubaj - bydlení v Sheraton Dubai Creek Hotel***** (2. díl)

CESTOVÁNÍ A ZÁŽITKY

Minule jsem vám povídala, jak probíhalo mé úplně první cestování a hned letadlem do Dubaje. Dnes vás seznámím s hotelem, ve kterém jsme po celou dobu bydleli. Píše se rok 2002 a vy vítejte v luxusním  5* Sheratonu.

Pokud byste chtěli srovnávat pětihvězdičkové hotel tady se stejnou kategorií hotelů tam, zadržte. Nemá to smysl a to ani dnes. Už jen jejich moderní architektura a způsob, jakým staví, je předurčuje k obrovskému WOW sotva vám personál prakticky kdekoliv otevře dveře. Takže s hláškou „Když se něčemu divíte, tak aspoň zavřete hubu, Kelišová“, která už v tu dobu byla na rozdíl třeba od ostrovního města Palm Jumeirah, krytého lyžařského areálu Ski Dubai či rotujícího mrakodrapu, jsme vstoupili. Před námi ...

.


Nedaří se vám otěhotnět? 9 kroků jak to změnit.

ŽENA A TĚHOTENSTVÍ

Když jsem potkala svého muže, první s čím jsem se mu svěřila, bylo, že jsem v mládí měla potíže s cystami, mám srůsty na vaječníkách a nevím, jak to bude s dětmi. Teď čekáme naše první miminko. Je mi 38 let a otěhotněla jsem bez sebemenších potíží čtyři měsíce po tom, co jsme se pro děti rozhodli. Co můžete i vy udělat pro to, abyste otěhotněli s lehkostí?

Ne, nemám ve slově „otěhotněli“ pravopisnou chybu, jen věci vnímám srdcem. Jsme na to dva – já a můj muž, proto to „i“ - vy jste na to také dva. Na to nikdy nezapomínejte. I tento článek je určen vám oběma.  

Docela dlouho jsem si myslela, že jsem pro své bezproblémové těhotenství nemusela udělat nic, že se to prostě stalo, ale pak mi došlo, že aniž bych to věděla, udělala jsem toho v průběhu života mnoho...

.


Jedna zásadní vlastnost opomíjená při výběru auta

AUTA A TESTY

Možná si říkáte, z jakých pohnutek chci psát taky o testování aut. Je to jednoduché. Už dva roky vybíráme nové auto pro mého muže. Každý měsíc se mu líbí něco jiného, takže téměř každý měsíc něco jiného testujeme. A já si všimla jedné věci, kterou při výběru aut neřeší asi nikdo, dokonce ani při testování v televizi.

V současné době máme jedno auto a druhé ani nepotřebujeme. Můj muž ho prostě jen chce, a protože ho nic netlačí, může si vybírat, což také velmi důsledně dělá, až už mi z toho jde hlava kolem. Ale vždy trpělivě poslouchám a vždy se s nadšením svezu.

Naše současné auto je Audi A4 z roku 2005. Člověk by řekl staré auto, vybrat nové nebude žádný problém. Ale není to tak docela pravda. ...

.


Dubaj - mé úplně první cestování (1. díl)

CESTOVÁNÍ A ZÁŽITKY

Představte si, že je vám pětadvacet, v životě jste nikde nebyli, nikdy jste neletěli letadlem, navíc se píše rok 2002, kdy k informacím na internetu nemá zdaleka přístup každý, digitální fotoaparáty teprve začínají, stejně jako mobilní telefony a co víc, kdy je exotická destinace Dubaj určena výhradně prvním desetitisícům vyvolených. Dnes už si to umíme jen těžko představit, ale před patnácti lety se do Dubaje běžně nejezdilo. A pravdou je, že na této mé dovolené nebylo běžného vůbec nic.

V té době jsem poznala muže, který měl v Dubaji přátele – íránskou rodinu vlastnící nadnárodní společnost. Jeden ze tří bratrů působil jako velvyslanec a světe div se vystudoval medicínu v Brně, takže mluvil brilantně česky. A tak se stalo ...

.


Využívejte Solární světlo - nejmocnější energii na Zemi

ENERGIE A ŽIVOT

Často se setkávám s lidmi, kteří přestože žijí duchovním životem, jsou vyčerpaní a jejich životní energie je na bodě nula. Proč to tak je a jak to napravit?

Když jsem žila v Brně, poznala jsem muže, kterému jsem pravidelně vyráběla příručky pro jednotlivé stupně mistrovství v Reiki. Tehdy jsem ještě žila světským životem, a když jsem se na něj dívala, jak je smutný, zelený, hubený a na pohled nezdravý, říkala jsem si, jestli mu nějaké takové učení stojí za to.

Jednoho dne si ale přišla pro příručky sama paní Mistr a já zůstala jako opařená. ...

.


Domácí pivní sýr - stačí jen zamíchat a odležet

VAŘENÍ A PEČENÍ

Tak na mě minulý týden přišlo léto a napadlo mě, udělat si pochoutku, která je sice určena spíš mužům, ale ten můj ji nerad, takže je vždy jen pro mě. A já mám moc ráda, když je něco jen pro mě. 

Asi už jste slyšeli o tom, že se třeba tvarůžky nebo jiné druhy sýrů nakládají do piva a mnozí to s radostí i děláte, domácí pivní sýr je ale úplně něco jiného - je přímo z piva. 

Je to lehký zrající tvarohový sýr, který je specifický svou štiplavou chutí a vůní, která opravdu není pro každého, no mě naprosto okouzlila. A když si ho dám na čerstvý chlebík s máslem a zasypu bohatou vrstvou pažitky nebo kroužků jarní cibulky ... No co vám budu povídat. ... 

.


Jak správně používat slovo NE

ENERGIE A ŽIVOT

Nejčastěji se strach z vyslovení NE spojuje s nedostatkem sebelásky, mě ale zaujalo jiné téma.

Nedostatek sebelásky způsobuje, že si nejsme vědomi své vlastní hodnoty, necháme se lidmi využívat a nedokážeme jim říct „NE, toto pro tebe neudělám“ nebo „NE, toto ti nedám“. Článků na toto téma najdeme všude spoustu. Jsou více či méně pravdivé a jedno je z nich víc než jasné, že bez vědomé duchovní práce se z místa nepohneme.

Téma, které mě zaujalo se ale netýká lásky k sobě, nýbrž převzaté potřeby vytěsňovat slovo NE z našeho slovníku  a z pozitivních afirmací, které si vytváříme. .... 

.


Příběh Sachiko

PŘÍBĚHY A POUČENÍ

Mama Chia dojedla a zadívala se přes palouk do hustého, smaragdově zeleného lesa. "Budu ti vyprávět její příběh.

Před devíti lety jsem Sachi pomohla na svět. Když jí byly čtyři, pomáhala jsem také při porodu jejího bratříčka. 

Krátce potom, co se narodil, začala malá Sachi po rodičích požadovat, aby ji nechávali s bratříčkem samotnou, Ale rodiče věděli že čtyřleté děti se velmi často pokoušejí svým mladším sourozencům ublížit, protože na ně žárlí, a tak jí to nedovolili. Ale Sachi nejevila žádné známky žárlivosti a chovala se k dítěti velmi něžně a stále naléhavěji prosila rodiče, aby ponechali dítě v její péči. Nakonec jí to dovolili. ...

.


Když děti umírají zbytečně

ENERGIE A ŽIVOT

Semtam se mi přihodí, že mám chuť jen tak brouzdat po internetu a čekat, co mi samo vběhne do cesty a tak jsem se docela nedávno dostala do skupiny, kde je nejčastěji skloňovaným slovem deprese. A stala se mi tam taková zajímavá věc.

Nic se neděje náhodou, takže ihned po jejím objevení jsem cítila, že tam můžu být užitečná. Přesto jsem vstupovala s velkým respektem a pokorou. Věděla jsem, že mě tam čekají lidé, kteří podlehli svým trápením, což není sranda.

Ale věřila jsem, že jsou tam i ti, kdo jen neví, jak dál a mou pomoc uvítají - nemýlila jsem se. Během jednoho dne reagovalo na můj příspěvek s velmi opatrnou nabídkou pomoci přes dvě desítky lidí. Byla jsem moc ráda a s mnohými z nich dnes pracuji na jejich uzdravení. Udělala jsem však jednu "chybu" ...

.


Jak učit děti bez stresu

DĚTI A VÝCHOVA

Jsou věci, které vašim dětem nejdou, trápí je a rozčilují, jsou z nich na nervy a tím pádem i vy? Změňte to. Naučte se učit své děti.

Často se mi vrací příběh z dětství, kdy jsme jednoho krásného jarního dne procházeli s tatínkem známými uličkami mého rodného městečka. V jasně červeném baloňáčku s  aktovkou naládovanou vším možným jsem si to vykračovala po jeho boku a směřovala domů, kde už na nás čekala maminka s malým bráškou.

Když jsme procházeli kolem hřbitova, zeptal se mě tatínek, co jsme se ten den učili. Určitě toho bylo mnohem víc, ale nejvíc mi v paměti utkvěla pověst O králi Ječmínkovi, kterou nám paní učitelka vyprávěla podle Starých pověstí českých. Celý udivený a s velkým zájmem mi pověděl, že tu pověst nikdy neslyšel a požádal mě, abych mu ji vyprávěla. Poskočila jsem radostí a celou cestu domů jsem mu vyprávěla příběh krále Ječmínka. ...

.


Bylinkové zdraví: 5+1 krok proti chřipce

LÉČENÍ A BYLINKY

Zrovna před pár dny jsem si říkala, že na článek o chřipce je ještě brzy a ejhle, jak všechno pěkně funguje - včera jsem dostala rýmu, znamení, že nastal správný čas odhalit tajemství zázračných uzdravení. 

Osobně neznám člověka, který by během roku nepodlehl chřipce. Chřipka je zajímavá tím, že je jí velmi mnoho druhů a její virus se stále vyvíjí. V praxi to pak znamená, že chřipku, kterou jsme právě prodělali, už nikdy nedostaneme. Než znovu onemocníme, bude už svět obšťastňovat nová mutace. 

Před mnoha lety jsem si v období nemoci vesele ujížděla na Paralenu, Ibalginu a Coldrexu, ale protože jsem v tom, krom podpory farmaceutického průmyslu, neviděla vyšší smysl, rozhodla jsem se zjistit, zda je v dnešní době, kdy jsou chřipkové viry milionkrát zmutované, ještě možné, vyléčit se POUZE přírodní cestou. A bylo to neuvěřitelné. ...

.


Vybrat další článkyinPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.